Planul de eliminare a deșeurilor rezultate din activitățile medicale

Cui se adresează

Producătorii/generatorii de deşeuri rezultate din activitatea medicală au obligaţia să prezinte anual, până la data de 1 martie, compartimentului de specialitate (Avize și Control Mediu)  din cadrul Primăriei Municipiului Timişoara, planul de gestionare a deșeurilor rezultate din activitatea medicală pentru activităţile pe care le-au desfăşurat  în anul precedent pe teritoriul municipiului Timişoara.

Modalitate de depunere

Planul de gestiune poate fi trimis în format electronic la adresa [email protected]

Taxa pentru avizarea planului de gestionare a deșeurilor rezultate din activitățile medicale: 50 lei - se plătește la depunerea documentelor

Taxa este aprobată prin HCL nr. 573/19.12.2023 privind stabilirea impozitelor şi taxelor locale în municipiul Timișoara pentru anul 2024

Pași

1. Depune documentele online
  2. Trimite cererea
  3. Descarcă avizul din contul tău

Este utilă această pagină?